Dwa parki dinozaurów na Kujawach. Który lepszy?

Będąc częstym gościem na inowrocławskim placu zabaw, niejednokrotnie jestem świadkiem rozmów innych mam na różne tematy. Któregoś razu usłyszałam jak jedna z nich zastanawiała się nad wyjazdem z dziećmi do parku dinozaurów. Jednakże miała wątpliwości, który park wybrać. Rozważała Rodzinny Park Rozrywki Zaurolandia w Rogowie (miejscowości w woj. kujawsko-pomorskim, między Gnieznem a Bydgoszczą) oraz JuraPark w Solcu Kujawskim (niedaleko Bydgoszczy). Postanowiłam wobec tego porównać te parki ze sobą, tak aby inni rodzice mieli więcej informacji przed dokonaniem wyboru.

1. Zacznę od Zaurolandii w Rogowie. Za wejście do Parku Dinozaurów zapłaciliśmy 20zł od osoby (bilet normalny), 17zł był to koszt biletu ulgowego dla 4-letniej córki. Jedynie dzieci do lat 3 mają wstęp bezpłatny. Są też bilety rodzinne. W ramach tej wejściówki mieliśmy tylko przejście ścieżką turystyczną, na której mogliśmy oglądać makiety dinozaurów w skali 1:1, wejście do niewielkiego muzeum ze skamieniałościami oraz możliwość korzystania z placu zabaw dla dzieci.

Na terenie parku znajdują się również inne atrakcje, z których skorzystaliśmy. Niestety już dodatkowo płatne: kolejka elektryczna, dmuchane zjeżdżalnie, park linowy, karuzela, samochodziki elektryczne…

Dla starszych dzieci były również quady i gokarty. Przed wejściem do parku jest restauracja przy hotelu z całkiem dobrym jedzeniem w przystępnych cenach. Są także punkty z lodami, pamiątkami. Generalnie było całkiem fajnie, spędziliśmy tam cały dzień a naszej starszej córce się podobało, chociaż szału nie było…

2. Przejdę teraz do JuraParku w Solcu Kujawskim. Od razu zaznaczę: kupujcie bilety online, bo są -30%, a dodatkowo pozwoli Wam to na ominięcie zbędnych kolejek. W ten sposób zapłacicie tak jak my, około 19zł od osoby (bilet normalny) zamiast 26zł w kasie. Dzieci do lat 4 mają wstęp za darmo, także dla nas korzystnie!

Kolejna dobra informacja, w ramach biletu mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji parku! A były to m.in.: ścieżka dydaktyczna, wzdłuż której rozmieszczone były makiety dinozaurów naturalnej wielkości, makiety owadów w powiększeniu, kino 5D z filmem o powstaniu Wszechświata. Płatne było jedynie wypożyczenie wózeczka w kształcie dinozaura do wożenia nim dzieci, w cenie 5zł/h.

Dużą ciekawość wzbudziło w nas Muzeum Ziemi, znajdujące się w tym samym budynku co Kino 5D. Warta uwagi była rekonstrukcja szkieletu dinozaura czy model mamuta z czasów epoki lodowcowej.

Po części edukacyjnej naszej wycieczki i zaspokojeniu głodu w miejscowych punktach gastronomicznych (polecam tutejszą kiełbaskę z grilla z pieczywem i ogórkiem kiszonym!), udaliśmy się na kolejne atrakcje w Parku Rozrywki znajdującym się przy placu zabaw. A tam czekały na nas: dmuchane zjeżdżalnie, tzw. „Małpi Gaj”, trampoliny, mini roller coaster, karuzele, tyrolka, kolejka szynowa, duży statek piracki, który potrafił porządnie rozbujać… Po około półgodzinnym oczekiwaniu w kolejce popływałyśmy również z Kają na zmotoryzowanej kaczce. Zabawa była przednia!

Dzień spędzony w JuraParku był tak pozytywny, że na długo pozostanie w naszej pamięci i często będziemy do niego wracać. Dziewczynkom się bardzo podobało, nawet ta młodsza jak widać na zdjęciu była zadowolona.

Podsumowując i tym samym dokonując porównania i oceny tych dwóch dinoparków: JuraPark w Solcu wygrywa pod względem ceny oraz ilości atrakcji w nią wliczonych. Za niewielkie pieniądze mieliśmy cały dzień świetnej zabawy. Serdecznie mogę go Wam polecić.

Nie stwierdzam natomiast, że nie warto jechać do Zaurolandii, ponieważ to miejsce też ma swój urok oraz posiada częściowo inne atrakcje niż w JuraParku. Szkoda tylko, że dodatkowo płatne.

Zostawiam Wam linki do ich stron:

http://www.zaurolandia.pl/ oraz http://juraparksolec.pl/

Ogólna ocena dinoparku w Rogowie 6/10.

Ogólna ocena dinoparku w Solcu Kujawskim 8/10.

 

Jeżeli mój artykuł wydał się Tobie ciekawy to zostaw mi ślad po swojej obecności 🙂

Like – pojawia się uśmiech

Komentarz – skaczę z radości, bo Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna!

Udostępnienie – czuję, że mogę latać! 😉

Post Author: sandra1234-admin

  • Mamy jeden park dinozaurów niedaleko (obok Łodzi) jednak zostawia on wiele do życzenia. Byliśmy dwa razy i to chyba nam wystarczy na całe życie. Teraz szukam miejsc innego typu.

    • Nie wiem o którym parku piszesz, jednakże wiem, że dosyć często dinoparki okazują się niewypałem, bo nic tam nie ma oprócz kilku makiet dinozaurów i jakiegoś byle jakiego placu zabaw. Jednak te, które opisałam w tym artykule, zwłaszcza drugi – jest naprawdę na dobrym poziomie.

  • Katarzyna Berska

    Parki Dinozaurów cieszą się u nas sporym powodzeniem, ale we wspomnianych przez Ciebie nie byliśmy. Jakiś czas temu odwiedziliśmy Bałtów i Łebę – dzieciaki bawiły się super. Dwa świetnie spędzone dni. Polecam i dla młodszych, i dla starszych 🙂

    • Również słyszałam o parku dinozaurów w Łebie. Podobno jest świetny! Zakładam, że również w przyszłości się do niego wybierzemy 🙂