Park Powrotu do Przeszłości. Hit czy kit?

Niewątpliwie jedną z promujących się ostatnimi czasy atrakcją rodzinną w okolicach Trójmiasta jest Park Powrotu do Przeszłości w Rumii, mieście leżącym na terenie Kaszub. Zachęceni reklamą oraz tym, co zobaczyliśmy na stronie internetowej parku, postanowiliśmy to miejsce odwiedzić…

Już od momentu wejścia do Parku wiedzieliśmy, że to nie jest do końca to, czego się spodziewaliśmy. Oczekiwaliśmy ciekawej wystawy, eksponatów i zabaw edukacyjnych a tu… duży plac zabaw i to średniej klasy. Wydawałoby się, że właściciele parku zapewnili nam wszystkie atrakcje o których można przeczytać na stronie, ale żadna z nich nie porywała. Cena biletów jest dosyć korzystna, 21zł za bilet normalny, 17zł za bilet ulgowy, ale czy pomimo to adekwatna do jakości atrakcji? Mam mieszane uczucia…

 1. Eksponaty dinozaurów można policzyć na palcach jednej ręki,
 2. Kaszubska chata bez szału – mały biały domek z kaszubskim malowidłem na ścianie i kilka eksponatów,


3. Gadolandia czyli chatka z pająkami, wężami, kameleonem – fajna, chociaż mogłoby być ich trochę więcej.

4. Lego chatka – chatka, o ile ją sobie zbudujesz z porozrzucanych dużych klocków lego. My się nie skusiliśmy, ale dla fanów lego może być to ciekawa atrakcja.

5. W minigolfa nie graliśmy również, ponieważ korzystamy z niego często na naszym inowrocławskim placu zabaw. Poza tym nie wiadomo dlaczego tory do gry są już podniszczone, a park miał otwarcie stosunkowo niedawno…

6. Labirynt Minotaura to częsta atrakcja parków rozrywki. W tym przypadku (jak w większości) to drewniane belki wbite w ziemię udające labirynt.

7. Pokój zagadek, czyli nic innego jak gra escape room. Dla tych którzy nie znają zasad: wchodzisz do pomieszczenia, w którym musisz rozwiązać zagadki, aby wydostać się z niego. Dodam, że w określony czas i w tym przypadku to około 15 minut. My uporaliśmy się z zagadkami przed upływem czasu.

8. Plac zabaw, czyli centrum rozrywki tego parku. Znaleźliśmy tutaj bardzo dużą piaskownicę z wieloma zabawkami do piasku, tzw. „Małpi Gaj”, trampoliny, huśtawki dla najmłodszych oraz dmuchaną zjeżdżalnię – trochę wypłowiałą, olbrzymią kurę.

Na terenie parku znajduje się budka z lodami, frytkami, napojami. Niestety nie ma toalety, są tylko toi-toi’e.

Teraz zerknijcie sami na stronę https://parkprzeszlosci.pl/ i odpowiedzcie mi proszę, czego spodziewalibyście się czytając opis atrakcji na ich stronie. Tego co zastałam czy czegoś zupełnie innego?

Czy mogę polecić Wam to miejsce? Niestety mnie i moich bliskich na kolana nie powaliło. Nie zmienia to faktu, że zawsze możecie się przekonać na własnej skórze. Być może to miejsce to znajdzie też swoich zwolenników.

Ogólna ocena parku 3/10.

 

Jeżeli mój artykuł wydał się Tobie ciekawy to zostaw mi ślad po swojej obecności 🙂

Like – pojawia się uśmiech

Komentarz – skaczę z radości, bo Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna!

Udostępnienie – czuję, że mogę latać! 😉

Post Author: sandra1234-admin

 • Troszkę, jak antyreklama 😀 Po takich rekomendacjach raczej nie zdecydowałabym się na wizytę tam 😛 Ale to dobrze, nie owijasz w bawełnę 🙂

  • sandra1234-admin

   Szczerość przede wszystkim! Ideą mojego bloga jest nie tylko opisywanie tego co fajne, ale też tego co mniej fajne. Tak, aby inni rodzice mieli wiarygodną opinię na temat danegi miejsca.

 • Przede wszystkim chyba jest to trochę za drogo, jak na to, co oferują. 🙂

  • sandra1234-admin

   Może cena nie jest tak straszna, chociaż odwiedzaliśmy parki rozrywki, które w podobnej cenie oferowały dużo więcej…

 • Jeśli miałby to być park powrotu do przeszłości to po co w nim trampoliny i inne współczesne wynalazki. Niestety takie miejsca to często naciąganie na kasę i nic więcej.

 • Nie powaliły mnie atrakcje i raczej nie wybiore się tam. I brak tylko toi-toi? Niefajnie.

  • sandra1234-admin

   Brak było toalety. Toi-toi’e były. Natomiast nam również nie przypadł ten park rozrywki, co zresztą podsumowałam. Wiem natomiast, że ma też swoich zwolenników, dlatego postanowiłam go opisać.

 • sandra1234-admin

  Dokładnie! Właściciele powinni przemyśleć sobie zmianę nazwy tego parku.

 • Ania

  Bardzo mi się podoba, że piszesz szczerą opinię. Opisujesz zarówno wady, jaki i zalety. Jeszcze nie byłam z dziećmi w tym parku. Byłam za to w parku dinozaurów gdzie było fantastycznie i w parku gigantycznych robali, który w porównaniu do parku dinozaurów okazał się dużo słabszy. Pozdrawiam, Ania

 • Karolina Brzozowska

  Super wpis, bardzo przydatny

 • Bebe Talent

  No niestety to wciąz pokutuje w naszym kraju – reklama taka, że klękajcie narody, a na miejscu okazuje się, że wygląd atrakcji daleki od oczekiwań.

 • Chociaż dałaś niską ocenę dla tego miejsca to i tak myślę, że każde dziecko się tam świetnie odnajdzie 😀

  • Nie twierdzę, że tak nie będzie. Wszystko zależy od oczekiwań odwiedzających…

 • Kamila Olesińska

  Przydatne informacje bo szczere. Dobrze, że ostrzegasz bo czasem faktycznie nie wszystko złoto, co się świeci.