Wodne szaleństwo z rekinami w Aquapark Reda

Ten, kto już odwiedził ten aquapark obiecuje sobie, że wróci tu ponownie. My bynajmniej tak sobie obiecaliśmy, bo takich atrakcji nie ma żaden inny aquapark na świecie… Żaden inny obiekt nie ma zjeżdżalni, która prowadzi prosto do akwarium z prawdziwymi rekinami.

Od początku… Do tego aquaparku planowaliśmy pojechać, jak tylko powstał i o nim usłyszeliśmy. Udało się! Korzystając z odwiedzin przyjaciół w Gdyni wybraliśmy się wspólnie na wodne szaleństwo.

Od razu dam Wam trzy rady:

 1. jeżeli jedziecie tam w sezonie to radzę wybrać się albo z samego rana, tj. od godz. 8:00 lub na sam wieczór, czyli od 20:00, w przeciwnym wypadku czeka Was godzinne oczekiwanie w kolejce do kasy. W momencie kiedy przyjechaliśmy około godziny 12:00, po pobraniu bilecika do kasy zobaczyłam że jesteśmy 84 w kolejce do kasy…My mogliśmy sobie odpuścić tego dnia wizytę, wybierając alternatywę – okoliczny park rozrywki na Kaszubach, o którym pisałam w innym artykule. Dla tych, którzy nie mogli sobie na to pozwolić, bo przyjechali z daleka – szczerze współczułam.
 2. jak już przyjedziecie poza godzinami szczytu, kiedy jeszcze nie będzie tłoku, to czym prędzej korzystajcie z głównych zjeżdżalni – Family oraz Shark, chyba że lubicie stać pół godziny w kolejce
 3. jeżeli macie to weźcie ze sobą maskę do nurkowania, przyda się podczas korzystania z pewnej atrakcji.

 

A teraz do rzeczy. Cena biletów: w naszym przypadku najbardziej opłacał się bilet rodzinny i taki zakupiliśmy – 120zł za 3 godziny. Dzieci do 3 lat mają wstęp bezpłatny.
Na terenie obiektu znajduje się sklep z pamiątkami, wszystkie zachowane w tematyce rekinów.

Ok. Bilety mamy, także czas korzystać z atrakcji… Przy ich opisie będę się posługiwać nazewnictwem dostępnych na stronie internetowej aquaparku.

 1. Castle Pool – wchodzimy do środka i mamy duży basen o głębokości 0,9m, kreowany na ruiny zamku i figurą morskiego potwora – fajny do popluskania się z maluchami. Są ławeczki z masażerami, ciekawy wodospad w postaci wiadra z wylewającą się wodą,
 2. Family Slide – jedyna w swoim rodzaju zjeżdżalnia rodzinna. Zjazd odbywał się pontonie jedno lub dwuosobowym. Dodam, że korzystanie z pontonów jest całkowicie darmowe. Kaja, czyli starsza 4-letnia córka niestety się nie odważyła się ze mną zjechać więc zjechałam sama prosto do kolejnej atrakcji czyli rzeki,
 3. River Expedition – czyli jak wspomniałam rzeka, o delikatnym nurcie – daliśmy się jej ponieść już całą rodziną i to kilka razy opływając teren aquaparku i odkrywając kolejne atrakcje.
 4. Pirate Bay – tzw. Zatoka Piratów. Nie muszę mówić, że jedna z głównych atrakcji dla naszych córek… Ok, powiedziałam. To nic innego jak basen o głębokości 30cm z imponującym statkiem pirackim pośrodku, wyposażonym w 7 różnych zjeżdżalni. Idealna atrakcja dla małych dzieci,
 5. Wave Pool – basen ze specjalna piłką wytwarzającą fale. Byłam tu sama, ponieważ nie wolno było wchodzić z młodszymi dziećmi, co uważam za bardzo rozsądne. Fale czasami były naprawdę wysokie. Ja natomiast bawiłam się tu jak dziecko – doskonale!
 6. Volcano – naprawdę duże jacuzzi, mieszczące do 24 osób, wyglądem przypominające wulkan, z umieszczoną pośrodku dyszą, tryskającą wodą jak gejzer. Bąbelki oraz tryskająca woda z gejzeru bardzo podobała się naszym dzieciom. Udana atrakcja.
 7. Deep Blue – Błękitna Głębia, jest to dosyć głęboki (2,20m), chociaż nieduży basen do nurkowania, można było nurkować albo podpłynąć do ściany akwarium i nacieszyć oko pływającymi tam rekinami. Uczulam, że jeśli się nie ma maski do nurkowania to atrakcja ta nie robi aż tak dużego wrażenia.
 8. Shark Slide – postanowiłam sobie te atrakcje zostawić na sam koniec, jak wisienkę na torcie 😉 Chcąc zjechać tą zjeżdżalnią trzeba wejść do paszczy rekina 🙂 Wejście do niej jest zrobione na kształt jego głowy. Następnie po dosyć szybkim zjeździe przez podświetlony tunel płyniemy pod akwarium wypełnionym tymi rybami. Widok jest naprawdę super, porównywalnie jak w Afrykarium we wrocławskim zoo, o którym również niebawem napiszę artykuł.
 9. Pozostałe zjeżdżalnie: Multi Adventure, Blue Cosmo oraz Ultra Speed. Pierwsza z nich jest taka, że śmiało można zjechać nią z dzieckiem na pontonie, druga nadaje się tylko do pojedynczego zjazd i jest szybsza niż ta pierwsza, gwarantuje natomiast niepowtarzalne wrażenia świetlne. Ostatnia, czyli Ultra Speed no cóż trzeba mieć nie lada odwagę, żeby nią zjechać. Jest praktycznie pionowa i bardzo szybka. Zjazd trwa tylko kilka sekund i skutkuje czerwonymi plecami po zjeździe. Emocje gwarantowane!!! Oczywiście mój mąż zjechał ze wszystkich trzech, ale ja nie byłam już taka odważna.Zamieszczam Wam link do filmiku znalezionego w internecie, abyście sami mogli przekonać się jak to mniej więcej wygląda… https://www.youtube.com/watch?v=nq903B5V7k0 Resztę informacji znajdziecie na stronie internetowej aquaparku http://www.aquaparkreda.pl/ Czy mogę Wam polecić to miejsce? Jasna sprawa!!! Przyznam, że to jeden z najfajniejszych aquaparków, w których byliśmy.  

A jakie są Wasze typy do tytułu najlepszego aquaparku? Jestem ciekawa czy podzielacie moje zdanie…

Ogólna ocena parku 9/10.

 

Jeżeli mój artykuł wydał się Tobie ciekawy to zostaw mi ślad po swojej obecności

Like – pojawia się uśmiech

Komentarz – skaczę z radości, bo Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna!

Udostępnienie – czuję, że mogę latać!

 

 

Post Author: sandra1234-admin

 • Jak ja lubię takie miejsca! Ukochany śmieje się nawet ze mnie, że jestem wodnym stworzeniem – nadał mi imię „Pływaczek” 😀

 • Ja Zwykła Matkaa

  Jeśli będziemy w pobliżu z pewnością skorzystamy. Mój 7-latek uwielbia wodę, kiedyś byliśmy w Aquaparku w Białce, niestety syn miał zapalenie krtani i nie mógł skorzystać.

 • Niestety nie byłam, ale po Twoim opisie mam wielką ochotę spróbować, na pewno bawiłabym się jak małolata! Szkoda, że to tak daleko…

 • Agata Maj Cher

  Za moich czasów, kiedy byłam dzieckiem, nie było takich różnorodności. Świat ciągle się zmienia…

 • Paulina Adamowicz

  super atrakcja!

 • Anna Malik

  Wygląda świetnie 🙂 Muszę się tam wybrać przy najbliższej okazji 🙂

 • Ama Ndra

  Jeszcze tam nie byłam, ale chętnie się kiedyś wybiorę 🙂

 • Iwona Gogulska

  Sporo atrakcji jak na jeden park wodny, super!

 • Nie znam tego aquaparku, ale zawsze chętnie jeździłam do Tropical Islands pod Berlinem 🙂
  Pewnie podobny klimat.

 • Michał Woroniecki

  Aquapark w Redzie jest świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi.

 • Świetne miejsce dla mojej rodzinki! A w zasadzie dla męża i córki – ja wtedy piję kawę 🙂

  • Rzeczywiście na miejscu znajduje się również restauracja gdzie można coś przekąsić, wypić kawkę spoglądając z góry na rodzinkę szalejącą na basenach 🙂

 • Wow! To miejsce wygląda super! Moje dzieci byłyby zachwycone. Jak tylko będziemy w tamtych okolicach to z pewnością je odwiedzimy.

 • Wszystko super, ale te tłumy mnie przerażają…. Wróciłam niedawno ze Słowacji, gdzie odpuściłam sobie znaną Tatralandię na rzecz mniejszych basenów termalnych i uważam, że była to świetna decyzja. Nie lubię dzikich tłumów, wolę popływać i pomyśleć 🙂

  • To fakt, w godzinach szczytu, w sezonie jest naprawdę masa ludzi. Szkoda wówczas czasu, za który zapłaciliśmy a który zmarnujemy na stanie w kolejkach. Warto pomyśleć o wybraniu się, albo z samego rana albo pod wieczór.